Close

Teams Entered

FULL COURSE
Team Number Team Name Event Category Team Category Team Member 1 Team Member 2 Team Member 3 Team Member 4 Support Crew
1 ThoughtSports.com.au Full Course – Un-Supported Premier Mixed Rob Preston Kathryn Preston Tim Boote Damon Goerke
3 AdventureJunkie.com.au Full Course – Un-Supported Premier Mixed Serge Kurov Luke Haines Josh Roy Sorcha Flett
4 ALPINE AVENGERS Full Course – Un-Supported Premier Mixed Elizabeth Dornom Angus Rodwell Dave Schloss Jarad JK Kohlar
5 BMX BANDITS Full Course – Un-Supported Premier Mixed dave ellis adrian betts Myall Quint shelley bambrook
6 EzeDuzIt Tigers Full Course – Un-Supported Premier Mixed Paul  Sharwood Graham  Hazelwood Murilo Mattos Da Silva Margarete  Oti
7 Mountain Designs Wild Women Full Course – Un-Supported Female Kim Beckinsale Lucy Caldwell Cass Kimlin Amie Munson
8 Off Trail Adventures Tigers Full Course – Un-Supported Premier Mixed Nic Droste John Stringfellow Fridja  Ernens Pete  Trimble
9 Rogue Adventure Full Course – Un-Supported Premier Mixed Chris Delaney Liam St Pierre Dan McLachlan Michelle Delaney
10 Thunderbolt Full Course – Un-Supported Premier Mixed Hugh Stodart Josh Street Leo Theoharis Bern Dornom
11 TIGER / PLAY OUTSIDE Full Course – Un-Supported Premier Mixed Guy Andrews Alison McLachlan Gavin Cole Dylan Magee
12 TIGER ADVENTURE Full Course – Un-Supported Premier Mixed Trevor Mullens Craig Keeling Sara Barret Nicole Walker
14 Tiger Adventure New Zealand Full Course – Un-Supported Premier Mixed Tim Farrant Kym Skerman Struan Webb Jason Derecourt
16 TIGER ADVENTURE SINK OR SWIM Full Course – Un-Supported Premier Mixed Jen Wira Sarah Tiong Nick Man Mayr Court Home
17 Townsville Lost & Found Club Full Course – Un-Supported Premier Mixed David Nahrung Sean Brennan Steve Connell Kimberley Nagle
18 Wild Earth Tiger Adventure Full Course – Un-Supported Premier Mixed Gary Sutherland Jodie Willet John Laughlin Gary Palmer
23 Wild Flow Tiger Adventure Full Course – Un-Supported Premier Mixed Christine Perry Jessica Douglas Andrew Clowes Kev Piercy
24 DASH Full Course – Supported Male Andy Turner Jarrod Mitchell David Leggo Stuart MacQueen Rob Hemsworth
25 Elemental Adventures TransTaz Full Course – Supported Male Dan Huber Ben Riley Ryan Puklowski Anthony Meany Amie Huber
26 Team Kathmandu Full Course – Supported Mixed Premier Deanna Blegg Mark Wales Samantha Gash Darren Clarke Gavin Allen
32 The Salty Crew Full Course – Supported Male Greg Lord Garry Danaher Anthony Hunt Damian Wallace Andrew Milne
33 The Tiger A Team Full Course – Supported Male Pete Hopwood Glen Kite Luke Finn Dan Morton Greg Kite.
HALF COURSE
Team Number Team Name Event Category Team Category Team Member 1 Team Member 2 Team Member 3 Team Member 4 Support Crew
35 Argo Mongrel Miners Tiger Adventure Geo-Half – Un-Supported Male Grant Watson Chris Stone Jason Beddow Jason Thomas Nicole Watson
36 ATFB TIGERS Geo-Half – Un-Supported Male Ben Mullens Tim McCarthy Michael Kastrissios Tim Neagle
37 BWAR Geo-Half – Un-Supported Male Everett Putney Glenn Wilkinson Daniel Delaney Greg Vale
38 Quite The Oar-deal Geo-Half – Un-Supported Male Wills Brassil Adam Kalms Brad Hiles Lachlan Thomas Cameron
39 Team ICCONS Geo-Half – Un-Supported Premier Mixed nicholas gaff-larsne linda alexander jamie wallace aidan mcdonald
40 Tiger Lizards Geo-Half – Un-Supported Male Murray Cambie Rebecca  Stewart Danielle  Marks Keith  Wilson
41 George and Mildred ,Ted and Alice Geo-Half – Un-Supported Male John Kenafake Andrew Earle Ramon Pollach Bernard Sauvage
42 Wonder Women Geo-Half – Un-Supported Female Amy Robinson Genevieve Nawrot Laura Burr Melody Harris
43 3 part gun, 1 part gon Geo-Half – Supported Male Ross Donoghue Malachi Donoghue Matthew Clark Eli Donoghue Jasmin Donoghue
44 Blister Sisters Geo-Half – Supported Female Katherine Cameron Allison Blackwell Beco Boyd Natalie Ganderton Mark Blackwell
45 Cowgirls Tri Adventure Geo-Half – Supported Female Jan Leverton Susie Blissner Abbey Anderson Ange Farrell Steve Wise
46 Custard Cups International Geo-Half – Supported Premier Mixed Sarah Bacon Sally Anne Henderson Steven Todkill Adam Hartwig Matt Bacon
47 ELEMENTAL ADVENTURES GLAMOUR FERALS Geo-Half – Supported Female Monique Bortoli Melissa Caslick Rebekah Flynn Cassie Thompson Terry Caslick
48 Geovikings Geo-Half – Supported Premier Mixed Ross Beatty Gary Lilley Justine Kennedy Anthony Leach Jeff Martin
49 Go Hard or Go Home Geo-Half – Supported Premier Mixed Denise Searle Glen Clark Ben Case Tylan Campbell Kim Creamer
50 Lost Hogs Geo-Half – Supported Male Matthew Waddell Nick Dunn Nigel Dunn Simon McDonell Kristy Waddell
51 Old School Anthems Geo-Half – Supported Male Kevin Searle David Bancroft Ash Bevan Sean Martin Tarina ambesi
52 Super Nintendo Chalmers Geo-Half – Supported Male Tim Doman James Eather Andrew Lloyd Jerry Osullivan Peggy Eather
53 Tacking Point Adventure Racers Geo-Half – Supported Premier Mixed Belinda Green Murray Thompson Rupert Snyman Colin Thompson Helen Thompson
55 The Pterodactyls Geo-Half – Supported Male Mike Zucker Mitchell Carrigan Nick Humphries Mitch Bath Kimberley zuckef
56 Tiger Elemental Adventures All Stars Geo-Half – Supported Premier Mixed Trevor Boyd Joey Crow Ginaya Dunn Nick Stabler Linda Warren
57 Tiger Rummers Geo-Half – Un-Supported Male Ian Gray Shane Mackley Graham  Francis Gary  Sheriff
58 Tri Adventure Indians Geo-Half – Supported Male Rick Anderson Patrick Sherwood Andrew Flanagan Wendy Flanagan Michele Krome
59 Tri Adventure Cowboys Geo-Half – Supported Male Greg Krome Mark Denham Peter Abra Darryn Kimlin Alison Denham
60 Trudging Talley Tigers Geo-Half – Supported Male Tom Williams Jarrah Johnson Leigh McCarthy Stephen Gaggins Dylan Cooper
61 WebStudio AR Geo-Half – Supported Male Norman Kobelke Justin McKinnon Simon Bank Dennis van Mill Peter Mat
62 Whine Later Geo-Half – Supported Female Sharron Brown Brooke Dormor Charne Lindsay Robyn Brennan Steven Brown